Úplné zobrazení záznamu

Toto je statický export z katalogu ze dne 11.02.2017. Zobrazit aktuální podobu v katalogu.

Bibliografická citace

.
0 (hodnocen0 x )
(1) Půjčeno:1x 
BK
Biografie
Opava : Slezský ústav Slezského zemského muzea, 1998
306 s. : il.

objednat
ISBN 80-86224-03-1 (brož.)
Obsahuje tabulky, mapky, úvod, přílohy, resumé německy, místní a osobní rejstřík
Bibliografie: s. 178-287
Hnutí sociální - Slezsko těšínské - stol. 18., pol. 2. - studie
Slezsko těšínské - dějiny sociální - stol. 18., pol. 2. - studie
000099395
OBSAH :   Úvod (Milan Šmerda) 7 // II. Povstání poddaných na Těšínsku roku 1766 a zápas o reformu (Milan Šmerda) // 1. Literatura a prameny ...13 // 2. Specifičnost Těšínska v sociálním vývoji českých zemí ...16 // 3. Situace těšínských poddaných ve světle stížností z roku 1766 ...26 // 4. Hledání účinné formy protifeudálního odporu na Těšínsku před povstáním v roce 1766 ...34 // 5. Povstání poddaných v pruském Horním Slezsku v 1. 1765 - 1766 a Těšínsko ...47 // 6. Ze zákulisí povstání: Taaffové a nejvyšší kancléř hrabě Rudolf Chotek ...55 // 7. Povstání na Těšínsku v roce 1766 ...60 // 8. Šíření povstání na Těšínsku a jeho ohlasy na severovýchodní Moravě a Opavsku ...69 // 9. Kontroverze úřadů s vojskem a generál Török ...77 // 10. Slezská urbariální komise a zápas o reformu ...93 // 11. Důsledky reformy v hospodářském a sociálním vývoji Slezska ...112 // Poznámky k I. a II. části ...118 // III. Poddanské stížnosti z Těšínska z let 1766 - 1767 (Irena Korbelářová, Milan Šmerda) // 1. Přehled dochovaných poddanských stížností z Těšínska z let 1766- 1767 ...145 // 2. Edice stížností z Těšínska z roku 1766 (I. vlna z dubna - května 1766) // a) Stížnosti podané generálu Andrási Törökovi. // b) Stížnosti podané vyšetřovací komisi pod vedením rady Královského úřadu sv. p. Troila // 3. Ediční poznámka // IV. Míry, váhy, měna ...259 // V. Zkratky, slovník ...262 // VI. Přílohy // I. Zabírání poddanské půdy vrchnostmi ve Slezsku v 1. 1633 -1771 (Mapa a tabulka) ...264 // II. Těšínsko v polovině 18. století (Mapa) ...269 // III. Účast v hnutí 1. 1766 - 1767 (Mapa a tabulka) ...270 // VII. Soupis pramenů a literatury ...278 // VIII. Resumé ...288 // IX. Rejstřík místní ...291 // X. Rejstřík osobní ...299 // IX. Rejstřík místní
REJSTŘÍK MÍSTNÍ : * - obce dnes ležící v Polsku Albrechtice 81, 85, 101, 129, 146, 192 Albrechtice Velké 138 Alt-Bielitz - viz Bielsko Stare* Anglie 55 Banát 68, 111, 136 Bartovice 145, 150, 166- 167 Bartowitz - viz Bartovice Baška 126, 150 Batzdorf - viz Komorowice* Bavorsko 17, 20, 36, 59 Bažanowice* 69, 86, 124, 151 Bažanovice - viz Bažanowice* Benešov Dolní 50, 133 Bělá Nová 73 Bělošice 59 Bělovicko - viz Bielowicko* Bělšovice - viz Bielszowice* Berlín 14, 48, 49 Beskydy 24 Biała 65, 88, 132 Bielitz - viz Bielsko* Bielowicko* 27, 146, 239-241 Bielsko* - město 18, 24, 40, 65-67, 69, 78, 88, 90, 132, 136 - knížectví 9, 87, 89, 98, 102, 105-106, 153, 221, 241 - komorní panství 27-30, 37, 40, 44, 46, 66, 79, 88, 91 -92, 108, 115, 125-126, 147, 170,218-222, 228 Bielsko Stare* 28, 40, 80, 92, 126, 139, 147, 149, 171,201 Bielszowice* 53 Bílovec 76 Bílsko - viz Bielsko* Bílsko Staré - viz Bielsko Stare* Bladnice* Blahotice - viz Blogocice* Blogocice* 95, 125 Bludovice 9, 24, 85, 87 -Dolní 146, 148, 184- 185, 194- 195 - Prostřední 125,129,146,149,181-182 -Horní 146, 182- 183 Bludowitz Unter - viz Bludovice Dolní Bocanovice 43 Bohumín-město 41,51 -52, 67,121,210 - panství 23, 42, 60, 108, 142, 146, 241 Bolatice 50 Boskovice 77 Bratislava 101 Braune - viz Bronów* Bravantice 74, 110 Bravinné 76 Brenna* 27-28, 87, 95, 125, 148 Brenná - viz Brenna* Brno 9,11-12,16,63,65,72, 74,79-80, 90, 92, 117, 137 Brod Německý 78 Bronov - viz Bronów* Bronów* 147, 149, 221 -222 Bruzovice 9, 126, 128, 150 Brzeg* 48-49, 53-54 Brzezina* 52 Břeh - viz Brzeg* Březina - viz Brzezina* Budějovice České 58 Budišovice 74 Bukovice 10 Byra*146, 149 Bytomsko 53 Castel O’ Creane 56 Cerekev Polská - viz Cerekiew Polska* Cerekiew Polska* 52 Cisówka* 63, 80-81 Connaught 56 Cukmantl 125 Czechowice* 80 Čechovice - viz Czechowice* Čechy 7,13 -14,16-22,24,35,41,56-57, 59, 61, 65, 78, 90, 98-99, 103-105, 108, 111-112, 118, 130, 143, 258
Dačice 123 291 Darkov 52, 58, 117, 126, 147-149, 255 Datin - viz Datyně Datyně 66, 92, 127-128, 145, 150, 163 - Horní 162-163 Dębowiec* 69, 86, 127, 129, 151 Dědice - viz Dziedzice* Děhylov - viz Dzięgielów* Dětmarovice 45, 52, 62-63, 81-82,107-108, 127, 136, 148- 149 Dobrá 107- 108, 126, 150 Dobratice 10, 147 Dobroden - viz Dobrodzień* Dobrodzień* 54 Dobroslavice 74 Domaslavice 10, -Dolní 33, 85, 146, 196- 197 - Horní 33, 128, 147, 223-224 Domaslowitz Nieder - viz Domaslavice Dolní Domoradovice ?? Doubrava 9, 52, 66, 125, 150 Drahomyšl - viz Drogomyšl* Drahotuše 77 Drogomyšl* 40-41, 44-45 69, 91, 97, 114, 142, 151 Duhovec - viz Dębowiec* Dvory Panské Nové 126 Dziedzice* 10, 87,125,147,170-172,201 Dzięgielów* 69, 86, 127, 151 Dzielavy - viz Dzielawy* Dzielawy* 52 Elgoth - viz Ligota* Ernsdorff - viz Jaworze* Evropa 16, 20 Falc Horní 59 Francie 36, 56 Freiburg 99 Frýdecko 9, 25, 32, 35, 66-67, 70-71, 87-88, 96, 123 Frýdecko-Místecko 121 Frýdek - město 24, 67, 73, 90, 107, 112, 128,151-panství 8,10,27,44,66-67, 69, 97, 114, 126- 128, 150 Fryštát - město 8, 11, 24, 41, 58, 60, 62, 65, 70, 74, 78, 81, 83-88, 90, 94, 97, 108, 117,130,158,160,194,210, 253 - panství 7, 8, 10, 23, 27, 33, 44, 52, 57, 60-61, 64, 67, 70, 77, 79, 82, 85, 117, 128, 149, 243,247, 250 Fryštátsko 28, 50, 62-64,69, 71,79, 85 -86, 88-89,91 Frývaldovsko 77, 94, 109 Fulštejn 72 Gliwice* 53 Glogów* 54 Ghibczyce* 49 Gnojnik - viz Hnoj nik Godov - viz Godów* Godów* 41 Góra Jelenia* 54 Gora Kamienna* 54 Gorica 56 Górki Wielkie* 125-126, 146, 202-203 Grodetz - viz Grodziec* Grodziec* 125, 146, 149, 153-154, 167, 239 Gross-Gureck - viz Górki Wielkie* Gumna* 97 Guty 10, 24 Hamry Staré 128, 150 Hažlach - viz Hażlach* Hazlach* Heinzendorf - viz Jasienica* Heraltice Velké 37, 110, 138 Hermanice* 40 Herschmanitz - viz Heřmanice Heřmanice 32, 146, 217 Hlavnice ?? Hlivice - viz Gliwice* Hlivičko 53
Hlivicko-Tošecko 53 Hlohov - viz Głogów* Hlubčice - viz Głubczyce* Hlubčicko 53 Hlučín 50 Hlučínsko 41,49 Hnojník 10, 146, 151 Holandsko 24 292 Hora Jelení - viz Góra Jelenia* Hory Kamenné - viz Góra Kamienna* Hory Nalžovské 56 Hoštice Malé 50 Hradec - viz Grodziec* Hradec u Opavy 113, 115 Hradiště 85, 114, 125, 145, 169- 170 Hranice 77 Hrozová 72 Hrušov 32, 145,214 Hukvaldsko 35, 45, 88 Hukvaldy 66, 70-72, 77 Humna - viz Gumna* Hůrky Velké - viz Górki Wielkie* Hustopeče 66 Chabičov 49 Chotěbuz 85,96,125,146,151, 160-161 Chuchelná 50 Chybí - viz Chybie* Chybie* 151 Ilownica* 91, 103, 125, 146, 173-175 Illownitz - viz Ilownica* Irsko 55-57 Iskrzyczyn* 127- 128, 151 Itálie 141 Jablunkov 43 Jablunkovsko 123 Jaklovec 210 Jaklowetz - viz Jaklovec Jaktař 49, 132- 133 Jamnice 110 Janovice 148, 150 Jasenice - viz Jasienica* Jasienica* 87, 89, 125, 147, 149, 201, 218-21 Javoří - viz Jaworze* Jaworze* 116, 147, 152- 153 Jesenice - viz Jasienica* Jesenicko (Frývaldovsko) 19, 22, 39, 77, 94, 109 Jeseník 78 Jevíčko 36 Jeviněves 59 Jezdkovice 16 Jičín Nový 72, 77 Jihlava 78 Jílovnice - viz Ilownica* Jiskřičín - viz Iskrzyczyn* Jistebník 74, 101, 135 Kalembice* 101 Kamenec 110 Kamenice - viz Kamienica* Kamienica* 126, 147, 201 Kamnitz - viz Kamienica* Kaňovice 150 Karpatský oblouk 23 Karviná 10, 34, 58, 101, 120, 146, 150, 185, 188- 189, 191 Kiczyce* 149 Kladsko 35, 125, 134 Klatovsko 56 Klimkovice - město 74, 87 - panství 74, 77, 88 Knurów* 53 Kobeřice 49 Koblov 41 Kocurovice 10, 128, 146, 196- 197 Kojkovice 43 Kolín 56, 99 Komárov 74 Komoro vice - viz Komorowice* Komorowice* 147, 149, 201 Koňákov 130 Kóńczyce Wielkie* 124, 151 Konská 10 Kopeček Svatý 49 Kopřivnice 71-72 Kopytov 108, 151 Korutany 107 Kostkovice - viz Kostkowice * Kostkowice* 86 Kostnice 143-144 Kotzurowitz - viz Kocurovice Koukolná 52,63,80,82,148-149,247-250 Kovaly - viz Kowali* Kowali* 149
Kozákovice Horní 97 Kozelsko 52 293 Krásná 148, 150 Krasov 10, 146, 198- 190 Krasów - viz Krasov Kravaře 50 Krnov 78 Krnovské knížectví 19, 39, 108 Krnovsko 39 Kroměříž - město 68 - panství 72 Krzanowice* 49-50 Křenovice - viz Krzanowice* Kunčice 72, 86, 145, 150,162, 165-166 Kunčice Velké - viz Kóńczyce Wielkie* Kunčičky 145,204-205 * Kuntschitz - viz Kunčice Klein-Kuntschitz - viz Kunčičky Kurzwald - viz Międzyrzecze* Kyčice - viz Kiczyce* Kylešovice 49, 79 Laszy - viz Lazy Laziska - viz Laziska* Lazy 9-10, 14, 34, 52, 129, 145, 150, 192-194 Lączka* 113 Laziska* 41 Leopoldstadt 66, 137 Leskovec 115 Lesná 36 Lhota - viz Ligota* Lhota Zpupná 96, 146 Lhotka 160-161 Lhotka Komorní (Střižná) 24 Lhoty Nižní 127, 148, 150 Lhoty Vyšní 71, 150 Ligota* 147, 201 Lipina 115 Lipník* 40, 45, 132 Lipník 77 Lisabon 56 Lískovec 70, 126, 150 Lištná 230 -Dolní 86, 119 -Horní 30, 86, 151 Litva 20 Londýn 56 Loučka - viz Lączka* Louky 33, 52, 58, 61, 85, 126, 147-149, 255 -256 Lubno 114, 150 Lutyně Dolní 8, 10, 23, 41, 44-45, 51 -52,56-57,60-61, 67, 81, 86,92,97, 107-109, 119, 127, 130, 136, 148 -149, 176- 178-Horní 145 Lutyně Německá - viz Lutyně Dolní Lyžbice 86, 119, 151 Madrid 56 Mährisch-Ostrau - viz Ostrava Moravská Malenovice 71, 150 Malopolsko 20, 23, Marklovice (u Fryštátu) 66, 80-81, 92, 94, 124 Marklowice Górne* (u Těšína) 129, 148 Martinov 74 Mazańcowice* 126 Mazancovice - viz Mazańcowice* Mazovsko 20 Město Staré (u Frýdku) 150 Město Staré (u Fryštátu) 15,30,52,62-63, 65-67, 80, 82, 92, 126, 147-149, 250-252 Metylovice 73 Meziříčí viz Międzyrzecze* Meziříčí Valašské 67 Meziříčsko 88 Mezisvět - viz Międzyświec* Międzyrzecze* 28,80,92,116,126-127, 147, 149, 201 Międzyświec* 96, 113, 128 Miejsce* 52 Michálkovice 9, 66, 145, 150, 206, 209 Michalkowitz (Migalkowitz) - viz Michálkovice Mikulov 65 Místek 65,71 -72, 77, 90
Místo - viz Miejsce* Mizerov 56-57 Mokra* 53 Morava 7, 10, 13, 16, 18, 21, 23, 35-38, 41, 60-61, 65-66, 70-71, 77, 79, 294 82,90,98,104,108, 111 -112,117 -118, 137, 258 Morava severovýchodní 13, 36, 69, 78 Morávka71, 126, 148, 150 Mostecko 58 Muglinov 145, 216 Müglinow (Muglinau) - viz Muglinov Myslibořice 60 Náměšť nad Oslavou 40 Nasile* 50 Nasilé - viz Nasile* Neapol 56 Nebory 10, 30, 84, 146, 229-230, 233 Němčí 134 Německo 56 Nemodlin* 51 Neplachovice 110 Nerodím - viz Nierodzim* Nierodzim* 40 Niské knížectví 19, 22, 39 Nisko 39 Nošovice 148, 150 Nýdek 86, 151 Oderberg - viz Bohumín Odersko 37 Odra 52, 60, 77 Odry 113, 115 Ochaby* 97 Olbramice 110 Oldřichovice 10, 24 Oldřišov 14, 47-51, 67, 87-88, 121, 132-133 Olesno* 53 Olomouc 40, 65, 67, 72-73, 77, 90, 133, 140 Olza 9-10, 41, 55, 60, 69 Opatovice Velké 36 Opava 8-9, 11-12, 14- 16,39,41,47, 49-50, 52, 54-55, 63-66, 71, 74-76, 78-79, 81-82, 87-92, 97-99, 105- 108, 110, 125, 132,210, 259 Opavské knížectví 18-19,39,48,65,108 Opavsko 7, 10, 37, 39, 65, 69-70, 75-77, 88, 110, 115, 137 Opavsko-krnovské knížectví 20, 22, 76, 109 Opavsko - Krnovsko 22, 109 Opolsko - ratibořské knížectví 20, 51, 62 Opolsko - Ratibořsko 20 Orlau - viz Orlová Orlová 60, 66, 120, 127-129, 145, 150151, 192-194 Osoblažsko 72 Ostrava Moravská 12, 65, 69, 73, 78, 90, 210 - Slezská 10, 30-32, 52, 69-70, 74,85,107,145-146,150,204-207, 209-218 Ostravice 9-10, 69, 77 Ostropitz - viz Rostropice* Osvětimsko - Zátorsko 45, 132 Palkovice 72 Paříž 59 Paskov 73-74, 77 Pazderna 150 Pelhřimovy 72 Pětikostelí (Pécs) 78 Petrovice 52, 63, 65-66, 80, 82, 85, 147-149, 243 Petrowitz - viz Petrovice Petrovice Velké - viz Piotrowice Wielkie* Petřvald 24, 52, 56, 57, 126, 147, 149 Piotrowice Wielkie* 50 Písek 43 Pitrov 10, 128, 146, 198- 199 Pitrow - viz Pitrov Pobaltí 123 Pobeskydí 37 Pogórze* 27,29,84,96,125,146,233,236 Pohoř - viz Pogórze*
Polanka 74, 101 Pole Krásné 74 Polnisch-Ostrau - viz Ostrava Slezská Polsko 10, 17-18, 20, 24, 37, 39, 54, 65 -66, 80, 103, 122- 123, 141,258 Poodří 16 Porubá (těš.) 145, 176- 177 Porubá (op.) 74, 77, 88, 138 Potok Šaryšský 78 295 Praha ?, 56, 58-59, 99, 123 Proti vano v 77 Prstná 56-57, 63, 80, 85,140, 147-148, 246-247 Pruchna* 35-36, 97, 151 Pruchná - viz Pruchna* Prunéřov 78 Prusko, Prusy 20, 39-42, 47, 50, 52, 62, 80, 125 * Pržno 114, 150 Přerov 68 Příbor 65-66, 90 Pszczyna* 53, 133 Pština - viz Pszczyna* Pštinsko 24, 36,41,53 Pudlau-viz Pudlov Pudlov 108, 146, 241,243 Ráb 78 Racibórz* 20, 52-53, 62 Raduň 135 Radvanice 33, 145, 150, 162-163, 212 Radwanitz - viz Radvanice Ráj 8, 10, 23,44, 52, 56-58, 60-61, 70, 81-82, 85,92, 110, 117, 147-148, 252, 254-256 Rakousko 57, 77 Rakov - viz Raków* Rakovec 10, 119 Rakovnicko 58 Raków* 50 Raškovice 126, 148, 150 Ratiboř - viz Racibórz* Ratibořsko 36, 53 Ratimow - viz Vratimov Reichwaldau - viz Rychvald Ropice 10, 24, 146, 227-228 Rostropice* 125, 128, 146, 167- 169 Roztropice - viz Rostropice* Rožnovsko 45 Rudy 36 Ruptava - viz Ruptawa* Ruptawa* 63, 80-81 Rus Červená 20 Rusko 46 Russow (Gruschau) - viz Hrušov Rybník* 53 Rybník - viz Rybník* Rychaltice 71-72 Rychvald 10,23,42, 52,60,107,135,145, 172, 176- 179 Rzepisstz - viz Řepiště Řepiště 68, 125, 130, 137, 145, 150, 162, 165-166 Řím 57 Samborovice - viz Samborowice* Samborowice* 50 Samotíšky 49 Sasko 17, 65,78, 90 Sawada - viz Závada Sedliště 9, 67, 125- 126, 150 Scherlitzko - viz Těrlicko Schlesien Ober - viz Slezsko Horní Schobischowitz Nieder - Ober - viz Soběšovice Dolní - Horní Schönhoff - Šenov Simoradz* 103 Skalice 126 Skočov - viz Skoczów* Skoczów* 24, 43 Skřečoň 41, 45, 108, 136, 148-149 Slatina 110 Slavonic 93 Slezsko 7,11,13-16,18-23,26,35-39, 42,47,51,54-57,60,63,65,69,71-72, 77-79,81-82,86-87,89-91,93-94, 97-100, 102, 104-105, 109, 112, 114-115, 117-118-132, 258-261
Slezsko Dolní 18-22, 35, 53-54, 126 Slezsko Horní 10, 14, 18-23, 26, 35, 37, 47, 49-54, 63, 113,202 Slezsko Pruské 14,24,33,39-41,50, 54, 61, 71, 79, 85, 87-88, 97, 102-103, 110, 127, 129, 135, 234 Slezsko Rakouské 19, 22, 26, 39, 50, 52, 55, 261 Slezsko Střední 19, 39 Služovice 47 Smilovice 10, 24 296 Soběšovice Dolní 195-196 - Horní 10, 127, 146, 197- 198 Solca 101, 129, 146, 188- 189 Stanislavice 85,118,128,141,146,161 -162 Staříč 72 Stěbořice 110 Stonava 9, 66, 101, 129, 146, 150, 189 -191 Strumeň - viz Strumień* Strumień* 24, 40, 43, 151 Střítež 10- 11, 146, 224, 226 Studénka 74- 75, 135 Sudety 24 Sudice 50 Suchá - Dolní 85,87- Horní 85, 106, 114, 126, 128, 146, 157-160 - Prostřední 116, 146, 156- 157 Suchau Ober - viz Suchá Horní Sultzau - viz Solca Svídnice - viz Świdnica* Svídnicko - Javorsko 35 Svídnicko - javorské knížectví 18-19 Svinov 74, 79 Świdnica* 134 Szalsza* 53 Sziget 78 Šalša - viz Szalsza* Šenov 9-10, 33, 52, 66, 68-70, 85, 107-108, 125-128, 145, 149-150, 162-166 Šilheřovice 41, 49-50, 87 Špilberk 15, 67, 74, 84 Štěchovice 72 Štýrsko 63, 80 Šumbark 69, 85, 146, 179- 181 Šunychl 113, 151 Temešvár 136 Těrlicko 24, 31, 80, 101, 119, 125, 129, 141, 146, 185- 188 Těšín - město 34,43-44, 52,*62-64, 66, 70, 78-79, 82-87, 95, 106-108, 117, 129-130, 140-knížectví 20,39, 51,65,76, 84,102,233,236,241 - komorní panství 9-10, 21-23, 25, 28, 37,39, 42-43,95,97, 101, 127, 142, 151 Těšínsko 7, 9-16, 18, 20-26, 29-37, 39-40, 42-47, 52, 54-55, 60, 62 -67, 69-71, 76-79, 86-88, 90, 92, 94,99-100,106-109,111,113-115, 137, 145, 152, 257, 259-260 Tierlitzko - viz Těrlicko Tisůvka - viz Cisówka* Tlustomosty - viz Thistomosty* Thistomosty* 50 Torgau 78 Toschanowitz Nieder - viz Tošanovice Dolní Toszek* 53 Tošanovice Dolní 200-201 - Horní 10, 34, 85, 127-128, 146, 151, 200, 226 -227 Tošek viz Toszek* Tranowitz (Stranowitz) Nieder - Ober - viz Třanovice Dolní - Horní
Trenčín 36 Troppau - viz Opava Třanovice Dolní 199-200-Horní 10,146, 199-200 Třebčín u Prostějova 77 Třebovice 74 Třinec 151 Uhry 17, 24, 36-37, 46-47, 63, 66, 69, 76, 78, 93, 122 Ustroň Dolní - viz Ustroń Dolny* UstroňDolny* 101, 149 Václavovice 125, 145, 149, 162- 163 Valašsko 70 Vas 93 Velkopolsko 20 Veltrusy 59-60 Vělopolí 146, 224-226 Věřftovice 45, 84, 108, 136, 148-149 Ves Nová (u Dolní Lutyně) 119, 149 Ves Nová (u Frýdlantu) 150 Ves Stará 110 Veszprém 78 Vídeň 8, 10-11,13-14, 16-17,24-25, 297 27, 35-36, 46-47, 49, 55-58, 62, 64-71, 74-77, 79, 81-82, 86-87, 89-90, 92-93, 97, 103, 105, 107, ??, 116-117, 137 Vilamovice - viz Wilamowice* Visla - viz Wisła* Visla Nová - viz Wisła Nowa* Vislice - viz Wislica* Vítkov 113 Vizovice 8, 9 Vladislav - viz Wodzisław* Vladislavsko 24, 41 Vojkovice 150 Volovec 10, 128, 146, 196- 197 Vratimov 125, 145, 149, 165-166 Vratislav - viz Wrocław* Vrbice 127, 145, 207, 210 Vrch Jánský 96 Vřesina 74 Vukovar 93 Wales 55 Wentzlowitz - viz Václavovice Wilamowice* 27, 30, 113, 146, 236, 239 Wilamowitz - viz Wilamowice* Wisła* 28, 125, 148 Wisła Nowa* 148 Wiślica* 148 Wodzisław* 53 Wolowetz - viz Volovec Wrocław* 14, 16, 24, 48, 54, 80 Wschowa* 36 Würbitz - viz Vrbice Záblatí 145, 172- 173 Záblatí - viz Zabłocie* Zablatz - viz Záblatí Zabłocie*
135 Zaborze* 151 Záboří - viz Zaborze* Zabrzeg* 10, 32, 147, 201, 228-229 Zábřeh - viz Zabrzeg* Zadunajsko 93 Zaháň - viz Żagań* Žala 93 Zámostí 145, 209 Zarzecze* 28, 108, 127, 149 Zářičí - viz Zarzecze* Závada 10, 41, 52, 63, 80, 82, 147-149, 247-250 Zbyslavice 110 Zebrzydowice Dolne* 64,80-81,94,148 - Górne* 33, 96 Zlatníky 110 Zuckau Ober - viz Žukov Horní Žatecko 58 Žermanice 128, 151 Žemice - viz Żemica* Žibřidovice Dolní, Horní - viz Zebrzydowice Dolne*, Górne* Životice 85, 146, 183-184 Žukov Dolní 10, 43 - Horní 10, 145, 156 Żagań* 54 Żemica* 134 298
X. REJSTŘÍK OSOBNÍ :   Rejstřík osobní Adamec 72 Adamus Alois 120 Akáts Ignác p. 28,65, 85,87-90,92,94, 98, 106- 107, 111, 141-142 Albert Sasko-Těšínský kn. 43, 101 Allmayer-Beck Johann Christoph 139 Anhaltové 133 v. Ameth Alfréd 13, 119, 133, 136- 137, 142-143 August II. Silný 36 Babisch Valentin 212 Babocsay 36 Badura Johann 239 v. Bachstein 88, 92 Bakala Jaroslav 123 Balhar Jan 12, 119 Baltzer Janeck 249 Baron Josef 75 Barský Vilém 130 Barta János 135 Bárta Josef 70 Bartečko Maciey 168 Bartenstein sv. p. 91, 96 Barthekh Joseph 211 Batthyány Filip 78 Bayer Julius 135 Beck sv. p. 50, 64, 78, 85-87, 89 Bednaržickh Georg 247 Bedřichu. 14,41 -42, 53, 55 v. Beer 74 - Antonín 18, 98, 106-107, 110-117, 143 Bees z Chrostiny sv. p. 175, 223, 229-Jiří 143, 229 -Josef 229-230 -Karel 79, 83,88-89, 119,146- 147, 151 Beilew John 58 Bemyakovich 87 Bieg Gžess 247 Biermann Gottlieb 130 Bira Andres 252 Blümegen Jindřich Kajetán hr. 8, 59, 112, 116, 118 v. Blanek Franz Anton 7, 13, 18, 29, 98-112, 116, 142-143 Bludovský p. 35 Bludovský z Dolních Bludovic p. 192 - Arnošt Leberecht 34, 128-129, 145, 150-151 Bluchovský p. 35 Bobowski Kazimierz 258 Boček Matěj 75 Bonczek Georg 158 Boncžeck Giržy 236 Boruta Jan 156 Boyda Andreas 203 Brachvogel Christian 133 Brix 48 Broda Andres 252 - Ondřej 82-83 - Matys 251 Brodesser Slavomír 144 Brudny Georg 238 -Paul 238 Brudný Jiří 127, 151 Brychletz Adam 240 Brzobohatý Jan 261 Buccow hr. 27, 96, 113, 146 Buccowá pí 233 Buczek Karol 123 Bujack Georg 158 Bukal Adam 252 Buquoy F. L. 136 Burda 218 Burda V. 129 Buttler 135 CanalMallabailaEmanuel hr. 57-58,135 Canalová hr. - viz Taaffová Carbolová Maryna 127 Cichý Josef 52 Ciron Gura 252 Crkovský František 130 Cromwell Oliver 55 Cselesta z Celestín sv. p. Rudolf 27, 50, 63-66, 80-82, 84, 86, 88, 91-92, 94-95, 101, 116, 137, 139, 143, 146, 148, 173 Czietiotka Mathusch 233 Czukmantl 245
Czylok Jacek 228 - Jonek 228 Czyron Kuba 249 - Martin 249 - Pawel 249 Čemek 95 Černý Karel Josef 8-9, 28, 33, 72-74, 94, 148, 150- 151 Červenka 48 Dadock Kuba 249 Dědková Ludmila 122 z Dietrichštejna František 73 Diršova Jan 94-95 Dobruský 43 Donczik Mathes 222 Donocik Jakob 229 Dostál František 130 z Drahotuš Alžběta 56 Drkal Stanislav 261 Drobysz Jan 156 Duda Johan 203 - Jorge 203 Dušek 110 Dvořák 95, 101 -Rudolf 132 Dzida Kuba 228 Eicke 48, 50 d‘ Elvert Christian 131 Erdödy Jan 78 Esterházy 78 Fajkus František (Fagkus Francek) 147,255 Falniowska - Gradowska Alicja 131 Famikh Frantz 212 Ferdinand I. 51-52 Ferulík Alois 139 Fiala Jiří 137 Filipek Jann 222 Firla Paul 160 Fix Julius 82-84, 90, 92 Flaška Antonín 50 Foltýn (Foltin) Jonek 117 - Joseph 251 - Ondra 9-10, 15, 52, 62-63, 65-66, 69,79,90,92,93,108,117,136- 137, 149 - Pavel 62-63, 67, 82-83, 139, 251 Franzke P. 121, 134 Friedental Karel p. 110 Fürst 54 Fušek Georg 203 - Kuby 252 Gaal 81 Gabáček Pavel 53 Gabriel František 130 Gantzertzyk Paul 240 z Gašína hr. 42,53,60,145,172, 176,179 v. Gebier 103 Gemza Adam 91 Gersch J. Leopold 52, 80 Gessler August Vilém hr. 47-49, 132 -133 Gierowski Józef 134 Glembský 110 Glombitza Andreas 203 Gočalkovský Adam Josef sv. p. 98-99, 101-106, 143, 151 Gombos 79, 85, 87 Gorgol Pawel 247 Gottowa Juro 209 Görlich 74-77, 133, 138 Götzke Martin Leopold 51 Gregar Carli 215 Grobelný Andělín 11, 12 Grünberg Karl 13 -14,93,118 -119,123, 140, 142-143 Grünhagen Colmar 134 Grabinský Jan 33 Greschlowitz Jan p. 128, 141, 146, 161 Grohmannp. 151 Gruštík Jakub 146 Gryc Andrys 156 300 Grzybowski Stanislaw 135 Guretzky Gura 254 - Kuba 254 - Simon 255 Gusnar Karel Erdman p. 143 Gutkas Karl 144
Guttmann Matěj (Matig) 146, 256 Habsburkové 19 Haggenmüller Joseph 131 Hájek Jan 123 Hajný Jura 49, 133 Halamovápí. 146 Hancel Kuba 252 Hansi Joseph 249 Handzel Jakob 240 Hanusek Gonek 252 Harasovský z Harasova p. 127, 143, 151, 226 Hardenberg 54 Harsch hr. 112, 116 Haubelt Josef 120 Haugwitzhr. 170 - Bedřich Vilém 40, 59, 126 Haugwitzová Marie Josefa 58 Hautois 56 Heck Roman 122, 134 Heinrich Albin 123 Hejný Jura 49 Heller Pavel Jan 10, 62-63, 66-69, 93, 137 Henckel z Donnersmarku hr. 60,108,146, 151, 241 Hirschberger Ignác 58, 61, 65 Hodura George 155 -Paul 155 Hohenzollemové 16 Holánek Martin 127 Holes 83, 86 Honsa Pavel 70 Hömigk 24 Hosák Ladislav 137-138 v. Hoym 54 Hrček Jan 72 Hron J. F. 136 Hučzalick Giržy 233 Chlebowczyk Józef 14, 120-121, 124 Chotek hr. Jan Karel 59-60 -Jan Rudolf 60, 117, 144 - Karel 59 - Rudolf 9,55-57,59-60,63-64,66-69, 75, 81, 89-90, 92, 98-102, 104-105, 110, 117, 137, 140-142 - Václav Antonín 59 - dědicové 243,247,250,252,255-256 Chotková Marie Brigita hr. - viz Taafová Indra Bohumír 11,14,119,121-122,132-133, 138, 142, 261 Isczitzinsky Mazig 222 Janeček Oldřich 120 Jánošík - družina 37 Janoušek Vojtěch 139 Janušovský z Vyšehradu p. 196 - Jiří Ohm 33, 146 Jarczak Jurek 228 Jarczok Szymon 229 Jarošek Jan 49 Jarouš Jan 49, 133 Jaschke 92 Jirásek Alois 15 Josef I. 35 -36, 130 Josef II. 26-27,42, 59, 65, 72, 77-78,102, 111 Jungnitz Josef 119 Jura F. R. 120 Jurawetz Anton 210 Jureck Jan 247 Kajura Andras 249 Kalika 110-111 Kališová pí 40, 44, 151 Kalousek Josef 122 Kaluža Paul 241 Kapras Jan 134 Karas Josef František 15 Karel II. 55 Karel VI. 108-109 Karel XII. 36-37 Karkoška 70 Kámíková Ludmila 124 301 Karvinská z Karviné Marie 99 Karvinský z Karviné p. 142,146,149,181 Karwath Martin 249 Kašpar Jaroslav 258 Kavka Jurek 68, 117, 137 Kemer 107 Kettner A. 122 Keyssler 101 Kinská Aloisie 60 Klíma Amošt 120 Klimaniec Jonek 229
Klymal Barteck 247 Knapek Jakob 155 Knapp 13 Kneifei Reginald 135 Kneps Andres 168 Knop 10, 94, 142 Kobiela Jan 229 Kobliha 208 Kocich 107-108 Kocur 62 - Jakub 63, 82 - Pawel 252 Kočí Josef 120, 131 Koch 104 Kolář Matěj 62 - Valentin 133 Koloczek Jonek 229 Kolovrat Kajetán hr. 63,79, 82, 86-87,92 Kolovrat-Krakovský Leopold hr. 104,110 Konečný Jan 33 - Zdeněk 120 Konkolsky Jann 249 - Mathuss 249 v. Königsberg Antonín 75 Köpeczi Béla 130 Kopiec Václav 33 Korbelářová Irena 12 Kořistka Václav 88, 92 Kotek 67 Kotzur Kuba 251 Kozina 15 Kozubeck Georg 160 Köhler 48 Kövesdy 80 Králík Stanislav 11-12 Kreneck Simon 249 Kressl 104 Krofta Kamil 13, 119, 131 Krpec 72 Kruppa Jan 151 Křídlovský z Křídlovic p. 195, 200 -Bedřich 85, 127, 143, 146, 151 Křivoň Jurek 86 Kubata 15 Kubetzko Georg 241 - Jann 240 Kubica 125 Kubisa Michel 175 Kucz Jann 222 Kučera František 151 Kudělka Milan 141 Kudlatý Fridrich 128 Kuhn Walter 130 Kupka Jan 66 Kurdzy Kuba 86 Kuřák Adam 127, 151 Kutscher Mathieg 245 v. Kuvashy Johann 69, 85 Kvítek Josef Šimon 50 Kyjonka Jakub 107 Kyselovský z Kyselova Jan 33, 96, 129 v. Lacy Moritz 80, 92, 133 Ladogórski Tadeusz 123 Lamberg hr. 103, 106-107 Larisch-Mönnich hr. Jan 58,69,116-118, 129, 135 Laryš ze Lhoty a Karviné hr. 31,40, 185, 188-192 - Adam Václav 86, 127 - Kalixt 101, 146, 150, 151 Laryšová hr. 27, 96 Lašovský z Lašova (Lasovský z Lasova) p. 147, 152- 153 - Jiří Ludvík 241 Laudon 114 Ledr Josef 136 Leopold arcivévoda 56 302 Leslie 135 Leszczyňski Józef 122-123,130,133-134 Levinský 53 Lhotský (Ligotský) ze Lhoty p. 34, 143, 146, 199, 246-247 Lichnovská z Voštic pí 96, 146, 151, 160 Lichnovský sv. p. 96 Lichnovský z Voštic Jan Karel kn. 115 Linser 127 Locella Amošt Jan sv. p. 8-11, 15, 27 -29, 55, 60,62, 65-68,75, 77, 87,90 -92, 94-97, 99, 102, 105-107, 124, 128, 137, 139- 142 Locella Benedikt 141 v. Logau u. Altendorf p. 143, 146
Lokoč Jan 49, 133 Lorenz Kl. 132 Lotrinský František Štěpán 42, 59 - Karel 55-56 - Leopold 42 Ludvík XIV. 56 Luszinski 28, 78 Lyschka Paul 241 Macura Jan 127 Macůrek Josef 130 Madurowicz - Urbanska Helena 131 Macháček Jan 49, 133 Machatka Osvald 130 Mainuš František 120, 124 Maleczyňska E. 121 Maleczyňski K. 121 Marie Kristina 43, 101 Marie Luisa 56 Marie Terezie 8, 13, 15, 26-27, 38-39, 42, 56-57, 59, 65, 67, 78, 90, 93, 98, 105, 133, 137, 143 Marklovská z Pernštejna a Žebráče pí 146, 148-149,153,167,183-184,202,239 Marklovský z Pernštejna a Žebráče p. 87, 126, 143, 154, 194, 202, 239, 241 Matějek František 132, 138 Matouš B. 122 * Mattencloit sv. p. 94, 148, 150 Maur Eduard 123 Mazur Amošt 120, 151-Szymek 228 Menzel J. J. 123 Mercy hr. 137 Michalec Matěj 10, 52, 62, 66, 68, 79, 84, 137 Michalkiewicz Stanislav 121, 133-134 Michna Gura 252 Mikler Jonek 228 - Maciey 228 Mikulec Jiří 258 Mittenzwei Ingrid 135 Molinek Ondřej 128, 151 Mönnich p. 106 Nabrat Thomas 212 Nawrath Jura 215 Nebrath Jura 215 Naso E. J. 122 Nautzplk. 147 Neipperg 72, 77 Němec Emerich 120 Niedzela Jan 249 Noga Georg 249 Nostic (Nostitz) z Noces p. 85, 106, 114, 126, 146, 157- 159 Nosticová Helena 114 Novák Jan 151 Nowakowski Andrzej 132 Obršlík Jindřich 258 Ohéral 92 Ondráš - družina 37 Orlík Josef 143 Orlowska Irena 121 Orzechowski Kazimierz 135 Owsinska Anna 132 Pačkovský p. 54, 245 Paleta 250 Palhon 82 Palla(t)z Jan 215 Parmská Marie Isabella 56 Paul Jan 68 Pecka Ssimon 252 Peroutka Bohumil 137 Petráň Josef 118, 131-132,258 Petrovský František 78 303 Pientock Jan 233 Pilnáček Josef 258 Pindur Pavel 151 Piskoř Ondra 73 Pisscura Andris 252 v. Pistrich 137 Pitronová Blanka 12, 14, 121, 129, 131, 134 Plawon Andres 168 Pletrich Jan 78 Pobieznick Johann 158 Pokrencony Tomáš 107 Polak Andreas 175 Polišenský Josef 135 Poli Václav 68 Polok Jakob 229 - Tomek 228 v. Pommersberg zu Kettenburg Karel 73
Popiołek Franciszek 120, 130 - Oswald Stefan 121, 123, 132, 134 Popp Andreas Joh. 49-51, 87, 113 Porsky Pawel 254 Posado vský z Posado va p. 146, 199-200 Posner Emst 121, 134 Pospíšil Josef 14, 119-120, 143 Potthast August 130 Prásek Vincenc 130 Pražma hr. Jan Nepomuk 70-71, 150 Primus 110-111 Prokop Jaroslav 123 Prokša Martin 48, 50 Promnitz hr. 133 Přichystal Antonín 121 Pukowetz Janeck 245 - Mathieg 245 - Pawel 245 - Šimon 245 Pustuvková Anna 151 Putek Józef 132 Pyrzina Gura 254 Radimský Jiří 123 Radocká z Radče pí 146, 236 Radocký p. 237 - Erdman 113 Radocký K. 127, 151 Rak Jakub 155 Rákoczi Ferenc II. 35 - 36 Raschka Frantz 212 v. Rebentisch Achác 73 Rindfleisch M. 121 Rogmann Heinz 123 Ross z Thomtonu 96 Rothschild Salomon 129 Roubík František 131, 258 Royczyk George 155 - Johann 168 Roytzyk Mathias 241 Rudský Zikmund 130 Ruseckýp. 127, 146, 159 Rymultovský (Remtovský) z Komic p. 119, 146, 182 Ryska Juzef 228 Řeplinský František 110 Řeplinský z Berečka Josef Kryštof 75 v. Sack 54 Saintgenois (Saint Genois) p. 124, 143, 146, 151,227 Saiepa Jura 211 Salibor 110-111 Salm hr. 170 Santarius Kuba 249 Sassmann Jacob 160 Sedlnický p. 76 v. Seydlitz 53 v. Scheidler Ferdinand 59 Schick v. Lenz p. 143, 146, 197 Schirotzky Gura 245 Schlabrendorff 48, 50, 53 - 54 Schmid Ludvík 135 Schmidt Frantz 218 Schmidt z Eisenberka 146, 156- 157,159 Schmuss Andras 254, Georg 254 Schneider ?. 133 Schnuter 53 Schrattenbach František Antonín hr. 66, 91-92, 96 Schulze Winfried 131 Schwanenberg 110 304 Schwartz František Ludvík 58,61-66,69, 79-80, 109, 137 Schwieder J. 134 v. Sinzendorf Friedrich 72 Sivek Alois 130 SivekAnd. 129 Skácel Rich. 138 v. Skal 117 Skrbenská z Hříště pí 169-170 Skrbenský z Hříště p. 56, 156, 162- 167 - Karel František sv. p. 108, 136 - Otto sv. p. 68, 70, 85, 92, 113-114, 125, 145, 149- 150 Skrbenský sv. p., landrát 41, 67, 80-81 Skrzyzala Jorge 203
Slavík F. A. 132, 138 Sniegon Jiří 233 Sobek sv. p. 41-42, 62, 81, 87, 89-92, 94, 141, 159 Soblik Blažek 155 Sobotík Bohumil 11 Solich Jura 85 Sollich Jureck 254 Sonnenfels Josef 59 Spens v. Boden p. 95, 143, 146, 198 Spindlerová Marie Anna 56 Sprentzel 28, 95, 108, 125 Spunn Janeck 255 Ssostek Lorenc 252 S šotek Andris 252 - Gonek 252 Staniock Kuba 249 Staňa Jiří, Pavel 107 Stein 54 Stoklasa Josef 70, 73, 88 Strach Pawel 238 Střelec Jab. 107 Strzoda Matziey 203 v. Stupán Ant. 89, 92 Suchy George 155 Sukh Barthekh 209 Sukovský Josef 67,70-71,107,114,138 Sulkowski kn. 40,126,139,147,149,170, 218,221 Suneg sv. p. 170 Sut Pawel 215 Sutton Robert 56 Swidereck Andres 236 Szczotka Stanislav 45 Széchenyi Ant. 8,28,62-63, 65,77-79, 86-88,93 Szymala Maciey 168 Šeršník Jan Antonin 94 ŠeršníkL. J. 141 Šimeček Zdeněk 138 Šlachta Fridolín 135 Smerda Milan 11-12, 119, 121-124, 126, 130- 131, 134, 136, 138, 141 Šostek Matěj 83-85, 137 Šotek Michal 117 Švacha Jiří 50 Švidemoch Jan 74 Švrček František 72 Taaffe hr. 253 - Francis 55-56 - František 56-58 - Jan 56-58, 60 - Jan Mikuláš 56, 60 - John 55, 135 - Mikuláš 10, 41-42, 56-58, 60-61, 97, 136 - Patrick 135 -Rudolf56, 58, 60, 135 - Theobald 56, 135 Taaffová hr. Marie 56, 60 - Marie Brigita, roz. Chotková (podruhé provd. Canalová) 52, 56, 58, 60, 65, 67, 80 Taaffové 7-8, 55-56, 60, 149 Tesarčík z Žermanic Jiří 66 Tetzler p. 76 Tlapák Josef 21, 123 Tluk z Tošanovic p. 159, 200 Toegel Miroslav 258 Tomaia Jakob 203 Torbke 129 Török András 8, 10, 15, 27, 33, 52, 63 -66, 70,77 - 82, 84-93,145,148,152, 155, 159, 169, 174, 175, 192, 257 305 v. Treuenfest Gustav 139 Troilo Karel sv. p. 8, 11, 15-16, 50, 58, 63-64, 70, 74-75, 82-87, 89, 94, 99, ??, 116, 147, 243 Tvorkovský z Kravař Bernard 48 Tymieniecki Kazimierz 123 Uhlař Martin J. 71 Uchereck Jan 236 Ujházy 78 Ulma Pavel 127 Urbánek Ondra 74 Váchová Zdenka 122 Válka Josef 120, 122, 130
Valošek Ondřej 116 Váňa (Spivak) Martin 71-72 Vanecký z Jemnický a na Porube Hendrych 74 Várkonyi Ágnes p. 130 Vašků Vladimír 130 Věchna Jan 130 Věnckovký 250 Věžník František X. hr. 99 Viplar (Wipplar) z Ušic p. 146, 179 Vitula z Bohumína 42 Vlček (Wilczek) z Dobré Zemice a Hlučína hr. 56,107, 145-146, 150, 204,206 -207, 209-210, 212, 214, 216-217, 246, 252 Vogel 53-54 Vochala Joža 15, 121 Volný (Děkan) Josef 71-72 Vyvíjalová Mária 142 Wagner Jan 50 Waleck Czepanock 249 - Starý 249 Wangermann 144 Wantroba Juro 209 Wantula Jan 120 Watteroth 144 WeeberH. C. 135 v. Weingarten Johann Jacob 133 Wechna Gon 252 Wells 117 Wentzl Macžeck 249 Werner 58, 60-61 Więckowski Martin 56 Wientek Gas 252 Winter Eduard 130 Wittorfová Marie pí 110 v. Wrede Alphons 139 Wrzol Krzistek 228 v. Wurzbach C. 135 Wybomy Michael 155 Zachuschack Andreasm 175 Zgómiak Marian 123 Ziekursch Johannes 121-122, 132, 134 Ziemecký p. 53-54 Zikmund 141 ZmigaGeorgus 176 Žáček Rudolf 12, 14, 121, 130, 132, 138 - Václav 258 Žerotín hr. 71 Żywczock Jan 236 306
(OCoLC)43259299
cnb000766346

Zvolte formát: Standardní formát Katalogizační záznam Zkrácený záznam S textovými návěštími S kódy polí MARC